Programiranje holograma

Na letošnjem oktoberskem raziskovalnem taboru CŠOD Cerkno zadnje triade OŠ Idrija smo z učenci naredili lastne holograme. Za to so učenci najprej izdelali prisekane piramide iz prosojne folije, kar jim je omogočilo zrcaljenje slike in ustvarjanje občutka tridimenzonalnega videza video posnetkov. Nato so v Scratchu sprogramirali svoj prvi hologram in se pri tem zelo zabavali.

Ker so bili nad tem navdušeni tudi učitelji, ki organizirajo šolsko prireditev ob Dnevu državnosti in enotnosti smo pri izbirnem predmetu multimedije izdelali animacijo nekaterih slovenskih simbolov (kot sta zastava, grb, lipov list, knježji kamen, lipicanec, …) in jih s pomočjo šolskih tablic, prisekanih folijastih piramid in za to posebej izdelanih lesenih stojalih predvajali publiki med predstavo. Predvsem mlajša publika je bila zelo navdušena ob prvem ogledu hologramov.