Začetek projekta Inovativne pedagogike 1:1

Na OŠ Idrija smo od leta 2017 do 2020 vključeni v projektu Inovativne pedagogike 1:1, kjer bomo spodbujali moderne pristope poučevanja s pomočjo tabličnih računalnikov. Šola je od MIZŠ uspela pridobiti sredstva za 12 novih tabličnih računalnikov Samsung A10. O projektu smo že obvestili učitelje in na šoli potekajo občasna srečanja, kjer si učitelji med sabo izmenjujemo primere dobrih praks uporabe tablic pri pouku. V uvodu smo želeli za mnenje preko spletne ankete povprašati učitelje, starše in učence 6. razredov. Iz rezultatov ankete se vidi, da so si mnenja na strani učiteljev glede uporabe take tehnologije deljena, saj so nekateri učitelji skeptični glede smiselnosti uporabe. Tudi na strani staršev še ni enotnega mnenja glede uporabe tablic, so pa vsi za to, da je uporablja IKT tehnologija pri pouku, četudi samo v računalniški učilnici. Večina učencev 6. razreda si želi dela s tablicami pri pouku v večjem obsegu. Prepričan sem, da bo skozi čas vedno manj skepse in večje pozitivno mnenje do takega načina dela, saj v premišljenih primerih omogoča bolj učinkovito učenje kot klasičen pouk.

Nekaj zanimivih utrinkov iz matematične delavnice za učence 2. triade, ki je potekala 18. 4. v okviru raziskovalnega tabora Medvedje Brdo 2018 si lahko ogledate že sedaj:

Made with Padlet